دسته‌بندی نشده

خرید پرده

خرید پرده

نکات مهم قبل از انتخاب پرده

زمانی زیبایی پنجره ها دو چندان می شود که پرده های زیبا بر آنها آویخته باشد.اول اینکه خرید پرده ای که برای خانه خود انجام می دهید، متناسب با چیدمان خانه شما باشد، دوم اینکه چه پرده های خانه برعهده دارند. پرده می تواند شکل و سبک مختلفی داشته باشد. سبک و شکل پرده را می توانید متناسب با دیگر وسایل خانه خود هماهنگ کنید.

 

 

 

 

 

10 نکته که در انتخاب و نصب پرده دلخواهتان به شما کمک می کند:

1.مطمئن بودن از متراژ مناسب انتخابی

چین ایدال برای پارچه های ساده ۳ برابر هست.برای پارچه های گل دار با توجه به جنس و سایر گل پارچه بین ۳ برابر تا ۱.۸ برابر میتونه متغیر باشد.

 

 

 

خرید پرده

 

2. تنظیم نور توسط جنس پرده انتخابی

اگر نور زیادی در اتاق می خواهیم از پرده های نازک و حریر مانند استفاده کنیم و برعکس.

 

خرید پرده

3. هرگز نگران بزرگی پنجره ها نباشید.
چنین مسئله ای مثل “زیادی زیبا بودن” است! اگر نمی خواهید یک فضا را پوشیده از پرده کنید، تنها کافی است از پارچه ای استفاده کنید که با رنگ دیوارها همخوان باشد و تضاد چندانی با آن ایجاد نکند.

خرید پرده

 

 

 

4. همخوانی مبلمان با پرده ها

هر اتاق دارای 4 عنصر اصلی است: سقف، دیوار، کف و مبلمان. اما برای دکور کردن بهتر است که تاکید تنها بر یکی از این موارد باشد و سایر عناصر به عنوان تقویت کننده عمل کند. مثلا اگر انتخاب و خرید پرده ی شما با پارچه پلنگی است، از مبل هایی ساده تر استفاده کنید.

 

خرید پرده

10 نکته که در انتخاب و نصب پرده دلخواهتان به شما کمک می کند:

5. انتخاب میان پرده مدل رومی و یا کرکره چوبی به میزان نور مورد نیاز و فضای خصوصی مورد نیاز شما بستگی دارد.
با وجود شباهتی که میان این دو پرده است، کرکره چوبی در تنظیم نور مورد نیاز و مطلوب بسیار کارا تر است.برای تنظیم نور منزل میتوانید از انواع ریل های اتومات که امکان متحرک شدن را فراهم میکنند میتوانید استفاده کنید.که با توجه به بودجه مشتری میتواند ریل ساده اتومات،ریل اتومات کارخانه ای با مارک های مختلف و با ریل های برقی که امکان تنظیمات مختلفی دارند استفاده شود.

خرید پرده

 

 

6. پرده پارچه ای و کرکره می تواند در کنار هم مورد استفاده قرار گیرد.
این دو نوع پرده کاملا متفاوت به نظر می رسد. اینکه کدام را انتخاب می کنید به سلیقه شما و کاربردی که مد نظرتان است بستگی دارد. اما جالب اینجاست که برای استفاده از این دو پرده در کنار هم هیچ ممانعتی وجود ندارد.

 

خرید پرده

 

7. برای اتاق خواب ها، از پرده های شِید و تاریک کننده استفاده کنید.
این نوع پرده ها ضخامت بیشتری دارند و می تواند اتاق را کاملا تاریک کرده و فضایی مطلوب برای خواب و استراحت شما فراهم کند.برای پرده اتاق کودک بیشتر از رنگ های شاد و طرح های کلاسیک یا ساده استفاده میشود.برای اتاق بزرگ سال ها معمولا این موضوع به تیپ شخصیتی افراد مرتبت هست. معمولا افراد با تیپ شخصیتی درون گرا رنگ تیره و افراد برون گرا رنگ های روشن و شاد استفاده میکنند.

10 نکته که در انتخاب و نصب پرده دلخواهتان به شما کمک می کند:

8. بلندای پرده کاملا بستگی به سلیقه شخصی شما دارد.

برای اندازه گیری ارتفاع پرده بهتر است پرده به صورت تمام قد(بلند) در نظر گرفته شود.هم نمای پرده بهتر خواهد بود و هم فضای اتاق و با محل مورد استفاده بزرگتر به نظر میاید.برای ارتفاع بهتر است به این صورت عمل شود که اگر میخواهید ریل پرده به سقف نصب کنید.ارتفاع را از سقف تا حدودا ۵ سانت به مانده به زمین در نظر بگیرید.دلیل کم کردن حدود ۵ سانت افت پارچه و تفتی که ریل و گیره های چوب پرده ایجاد میکنند هست.اگر میخواهید پرده به صورت نیم قد در نظر بگیرید(اگر دلیل این کار وجود تخت،شوفاژ،کابینت و…..) هست. بهتر است قد را از سقف یا از محل نصب ریل پرده تا ۵ سانت مانده به محل مورد نظر در نظر بگیرید.

9. برای حاشیه پنجره و یا چوب پرده، 2 و نیم سانت عرض کافی و شیک است.
این اندازه، پنجره خانه را کلاسیک و شیک می کند.

 

10. همیشه پرده را تا جایی که ممکن است نزدیک به سقف نصب کنید.

قاعدتا برای دسترسی به پرده (در بالای آن) تنها به دو سانتی متر فضا احتیاج دارید. با نصب پرده در ارتفاع بالا، دیوار را کشیده تر نشان می دهید و به ابهت پرده و اتاق می افزایید.

 

خرید پرده

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *