پرده برقی

پرده برقی

 پرده هوشمند چیست؟

به نحوی هر پرده ایی میتواند پرده برقی یا هوشمند باشد حتی پرده ایی که اکنون شما روی پنجره تان نصب دارید.فقط به جای باید ریل های مخصوص را به جای چوب پرده های عادی نصب کنید.با این کار میتوانید با گوشی هوشمند یا کنترل مخصوص پرده ها را باز یا بکشید.

 

پرده برقی

مزایای پرده های هوشمند

 • راحتی و آسایش:سریع حرکت دادن پرده ها با چرخ های کوچک در قسمت متحرک امکان دارد به پرده آسیب بزند.اگر این کار چندین بار تکرار شود ممکن است پرده از ریخت بیافتد و شما مجبوربه تعویض میشوید.

پرده برقی

 

 

 • افزایش امنیت خانه:پرده یکی از وسایلی است که از بیرون خانه قابل قابل مشاهده است.با داشتن پرده ی برقی موقع سفر رفتن باعث می شود از بیرون خانه به نظر برسد کسی داخل خانه است.

 

 • بالا رفتن ارزش ریالی خانه:قطعا با نصب پرده برقی و هوشمند سازی وسایل و منزل ارزش مالی خانه بالاتر می رود.

 

 

 

انواع پرده هوشمند:

 1. پرده هایی که حرکت آنها به صورت افقی است.
 2. پرده هایی که حرکت آنها بهصورت عمودی است.

پرده برقی

نحوه ی هوشمند سازی پرده:

در ابتدا باید ریل های پرده را نصب کرد سپس با قرار دادن موتور های متحرک روی ریل ها، سراغ نصب پرده ها می رویم.در مرحله آخر با نصب واحد کنترلی و روابط کاربری کار هوشمند سازی به پایان می رسد.به همین سادگی می توانید از پرده های هوشمندتان منزلتان لذت ببرید.برای دیدن فیلم  نحوه نصب ریل پرده برقی برادلینک فرا اسمارت کلیلک نمایید.

پرده برقی

 

 

 

برای تهیه پرده ی برقی و هوشمند می  توانید از طریق سایت و یا حضوری به شعب ما مراجعه نمایید.اگر می خواهید فیلم نمونه کار پرده های برقی هوشمند را ببینید کلیک کنید.

لینک فیلم نمونه کار

پرده فروشی

پرده فروشی

خصوصیات پرده فرروشی موفق

 • تجربه:یکی از اصلی ترین ویژگی های یک پرده فروشی خوب تجربه درکار به صورت عملی میباشد.همانطور که همه می دانیم سابقه داشتن در هرکاری جزو پووآن های مثبت به شمار می رود.تجربه داشتن به این معناست که هم از نظر اقتصادی و هم انجام کار باکیفیت بالا زیر و بم کار را بدانیم و در هر مرحله از بهترین سطح کار خود را به اجرا بگذاریم.

 

پرده فروشی

 

 • آشنا بودن با پارچه های مختلف:پرده فروشی یکی از کارهایی است که تنوع سلیقه در آن بیسیار بالا است و پرده فروش موظف است به عنوان یک فرد ماهر در شغل خود انواع سلیقه های مشتری خود را طبق استانداردها براورده سازد.یکی از این تنوع ها شامل شناخت پارچه می باشد چه از نظر جنس و چه از نظر طرح و کارایی.حالا فروشنده ماهر موظف است که مشتری را در انتخاب نوع پارچه به خوبی راهنمایی کند.تهیه ی پارچه برای سلیقه های مختلف به این صورت که برای کلاسیک پسندان پارچه و مدل های کلاسیک را پیشنهاد دهد و برای اسپرت و مدرن پسندان پارچه های و طرح های مناسب با سلیقه مشتری.

پرده فروشی

 • ویترین مغازه:اگر به فکر بالا بردن پرستیژ کاری خود میباشید بهتر است ویترین مناسبی برای مغازه یا فروشگاه خود تهیه کنید. که دیزاین ویترین با نمونه کارهایتان هم باید دارای استاندارهای مناسب باشد.مثلا بهتر است از نور زرد رنگ بر روی پارچه ها استفاده کنید که زیباییی کار را دو چندان می کند.قد پرده ی داخل ویترین بهتر است 3.10 تا 3.20 سانتی متر باشد و غیره…

 

پرده فروشی

 • به روز بودن:به روز بودن هم در این شغل بسیار مهم است.چراکه پرده یکی از اجزای مهم در دکوراسیون خانه میباشد. با تغییر مد و سلیقه ها باید خواسته های مشتری را به خوبی براورده کرد.برای بالا رفتن تقاضای کار از شما بهتر به روز شدن با جامعه را به دست بیاورید.
مدل های پرده

مدل های پرده

انتخاب پرده مناسب

پرده  از جمله مسائلی است که توجه به آن از اهمیت بالایی برخوردار است.انتخاب مدل های پرده و نوع پارچه، با توجه به اتاقی که پرده در آن نصب می شود، متفاوت می باشد. برای مثال اگر می خواهید از پرده برای اتاق نشیمن استفاده کنید بهتر است پارچه های سنگین را خریداری نمایید و در مقابل از پرده های سبک تر برای اتاق خواب که فضایی شخصی و دنج هستند استفاده کنید.

 

مدل های پرده

 

متخصصین دکوراسیون داخلی پیشنهاد می کنند هنگام خرید پرده منزل بهترین نوع آن را از لحاظ کیفیت انتخاب کنید زیرا احتمال پوسیده شدن پرده با قرار گرفتن در معرض نور خورشید وجود دارد. به همین دلیل انتخاب پرده با کیفیت هر چند که قیمت آن بالا باشد، در طولانی مدت باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود.

مدل های پرده

 

 

انواع مختلف پرده

این روزها مدل های متنوعی برای دوخت پرده ارائه می شوند که با توجه به سبک به کار رفته در طراحی داخلی منزل و سلیقه مخاطب می توان از آن ها استفاده نمود. انواع مدل های پرده تزئینی به شرح زیر می باشند:

 • پرده آستری

آستری پارچه ای ارزان قیمت با قابلیت شستشو است که از جنس کتان یا پارچه هایی که کمی پلاستیک در تولید آن به کار رفته، می باشد. این پرده را در زیر پرده های اصلی نصب می کنند و در واقع محافظی برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید به پرده اصلی می باشد. برای حفظ ظاهر پرده های توری یا حریر، آستری را اصولاً بدون طرح و به رنگ کرم یا سفید انتخاب می کنند. آستری به صورت جداگانه در زیر پرده آویزان می شود.

 

مدل های پرده

 

 • پرده رومن

مدل رومن از سادگی و ظرافت خاصی برخوردار است. این مدل پرده به صورت کرکره ای باز و بسته می شود. استفاده از آن برای فضایی که طراحی آن ساده بوده و بیش از یک دست مبلمان در آن استفاده شده، مناسب است. پرده های رومن از پارچه های ساده یا بافت دار تهیه می شوند اما بنا به سلیقه مشتری می توان آن ها را با پارچه های راه راه یا چهارخانه نیز طراحی کرد.

از ویژگی های بارز این مدل پرده عدم استفاده از آستر در زیر آن می باشد. مکانیزم حرکت و تنظیم پرده رومن مشابه پرده شید رول است و جزء پرده های مدرن محسوب می شود. اگر به دنبال خرید پرده شیک هستید پیشنهاد ما استفاده از این پرده می باشد.

 

انواع مختلف پرده

 • پرده پیلی دار

مدل پیلی دار با استفاده از پارچه های حریر به راحتی قابل اجرا می باشد. این مدل پرده با هرگونه سبک دکوراسیون داخلی هماهنگی دارد و برخلاف سادگی خود، جلوه ای بی نظیر به فضای مورد نظر می بخشند.

استفاده از پرده های پیلی دار برای اتاق هایی که سقف آن ها کوتاه است مناسب می باشد، زیرا آن ها باعث می شوند سقف اتاق بلندتر به نظر بیاید. این نوع پرده گزینه ای مناسب برای پنجره های کم عرض پیشنهاد می گردد.

 

 • پرده والان دار

در پرده های والان دار برای والان پرده پارچه ای به عنوان شال یا والان بر روی پرده زیرین استفاده می شود. این مدل پرده در میان اکثریت افراد از محبوبیت ویژه ای برخوردار است. در استفاده از این مدل توجه داشته باشید اگر پرده زیرین شما ساده است، از پارچه ای طرح دار برای والان استفاده نمایید و در مقابل اگر قصد دارید از پارچه ای طرح دار برای پرده زیرین استفاده کنید، والان پرده باید پارچه ای ساده و بدون طرح باشد.

استفاده از این نوع پرده ها با هرگونه طراحی داخلی هماهنگی دارد. اگر سبک مدرن را در طراحی دکوراسیون خانه خود اجرا نموده و مدل والان دار را برای پرده در نظر گرفته اید، بهتر است از یک والان ساده در یک گوشه از پرده استفاده کنید. توصیه می شود در طراحی منزل به سبک کلاسیک با الهام از سبک ویکتوریایی، از والان های پرچین استفاده نمایید.

انواع مختلف پرده

 • پرده ترکیبی

مدل ترکیبی از ترکیب دو پارچه ساده و طرح دار تشکیل می شود. اگر قصد دارید از پرده ترکیبی استفاده کنید، باید به تطابق رنگ پرده با دیگر اجزای اتاق از جمله مبلمان و کوسن ها توجه داشته باشید. در این صورت فضایی دلنشین ایجاد می شود. به پارچه رویی که عموما طرح دار می باشد، دکور پرده گفته می شود.

 • پرده حاشیه دار

در قسمت بالا و پایین پرده های مدل حاشیه دار، از حاشیه های تزئینی استفاده شده است. پرده هایی که حاشیه آن ها در قسمت پایین قرار دارد برای پنجره های کوتاه و در مقابل پرده هایی که حاشیه آن ها در قسمت بالای پرده قرار دارد برای پنجره های بلند مناسب می باشند. طرح های حاشیه دار اغلب برای پرده اتاق خواب و یا آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند و جلوه زیبایی به آن ها می بخشند.

 • پرده شید رول

استفاده از پرده مدل شید رول، برای پنجره هایی که رو به داخل باز می شوند بسیار مناسب است. این مدل پرده ها، حالت بالا رونده دارند و به هنگام جمع شدن درون محفظه ای استوانه ای شکل قرار می گیرند.پرده شید رول حالت تزئینی نداشته و شما می توانید در صورت دلخواه در کنار آن ها از پرده های تزئینی نیز استفاده نمائید.

انواع مختلف پرده

 • پرده شید بیرونی

در واقع نوعی از پرده می باشد که هیچ گونه حالت تزئینی نداشته و تنها برای جلوگیری از تابش نور خورشید و در نتیجه خنک نگه داشتن فضا از آن ها استفاده می شود این مدل برای پنجره ها و ایوان های بزرگ مناسب می باشد.

 

 • پرده های کرکره ای

ابن نوع یکی از با دوام ترین انواع مدل های پرده می باشند. استفاده از این نوع پرده ها کنترل میزان روشنایی را امکان پذیر می کند.برای مکان هایی که کنترل دید در آن جا از اهمیت بالایی برخوردار است، انتخاب مناسبی می باشد.

تیغه این نوع پرده را می توان از جنس آلومینیوم یا چوب انتخاب نمود که امروزه نمونه های فلزی کاربرد کمتری دارند اما تیغه های چوبی با ظرافت و زیبایی بی نظیر خود همواره در تولید پرده های خانگی، تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرند.

پرده های عمودی را می توان به صورت اتوماتیک و برقی طراحی نمود و امکان نصب آن ها در داخل پارتیشن و یا شیشه های دوجداره وجود دارد. این پرده ها با توجه به جنس تیغه در تنوعی از طرح و رنگ تولید و در دو مدل عمودی (لودراپه) و افقی نصب می شوند.

انواع مختلف پرده

 • پرده بالا رونده یا لانه زنبوری

در تولید پرده های بالا رونده یا لانه زنبوری، از پارچه یا متریالی سبک استفاده شده است. این  مدل پرده از تنوع رنگی بالایی برخوردار می باشد. از ویژگی های بارز پرده لانه زنبوری می توان به تطبیق پذیری آن با هر سبکی اشاره کرد. مدل برقی این مدل پرده نیز در دسترس می باشد.

 

 •  چوبی

در تولید پرده های چوبی از چوب هایی مانند افرا و بامبو استفاده می شود. از آن جایی که در تولید این مدل پرده ها از چوب استفاده شده، آن ها فضایی گرم به ارمغان می آورند. این پرده ها در محیط های اداری مانند اتاق مدیران باعث ایجاد ظاهری رسمی می شود. این پرده ها نمونه ای از انواع پرده فانتزی شناخته می شوند.

 

 • پرده های حصیری بامبو

این مدل پرده از الیاف طبیعی و یا نی بامبو ساخته میشوند و دارای تنوع بی نظیری هستند. این پرده ها را می توان به صورت پلیسه ای یا رولی توسط نخ یا زنجیر در بالا جمع نمود. پرده ی حصیری قابل شستشو هستند و نگهداری و نظافت آن ها آسان است.

مدل های پرده

 

خرید پرده

خرید پرده

نکات مهم قبل از انتخاب پرده

زمانی زیبایی پنجره ها دو چندان می شود که پرده های زیبا بر آنها آویخته باشد.اول اینکه خرید پرده ای که برای خانه خود انجام می دهید، متناسب با چیدمان خانه شما باشد، دوم اینکه چه پرده های خانه برعهده دارند. پرده می تواند شکل و سبک مختلفی داشته باشد. سبک و شکل پرده را می توانید متناسب با دیگر وسایل خانه خود هماهنگ کنید.

 

 

 

 

 

10 نکته که در انتخاب و نصب پرده دلخواهتان به شما کمک می کند:

1.مطمئن بودن از متراژ مناسب انتخابی

چین ایدال برای پارچه های ساده ۳ برابر هست.برای پارچه های گل دار با توجه به جنس و سایر گل پارچه بین ۳ برابر تا ۱.۸ برابر میتونه متغیر باشد.

 

 

 

خرید پرده

 

2. تنظیم نور توسط جنس پرده انتخابی

اگر نور زیادی در اتاق می خواهیم از پرده های نازک و حریر مانند استفاده کنیم و برعکس.

 

خرید پرده

3. هرگز نگران بزرگی پنجره ها نباشید.
چنین مسئله ای مثل “زیادی زیبا بودن” است! اگر نمی خواهید یک فضا را پوشیده از پرده کنید، تنها کافی است از پارچه ای استفاده کنید که با رنگ دیوارها همخوان باشد و تضاد چندانی با آن ایجاد نکند.

خرید پرده

 

 

 

4. همخوانی مبلمان با پرده ها

هر اتاق دارای 4 عنصر اصلی است: سقف، دیوار، کف و مبلمان. اما برای دکور کردن بهتر است که تاکید تنها بر یکی از این موارد باشد و سایر عناصر به عنوان تقویت کننده عمل کند. مثلا اگر انتخاب و خرید پرده ی شما با پارچه پلنگی است، از مبل هایی ساده تر استفاده کنید.

 

خرید پرده

10 نکته که در انتخاب و نصب پرده دلخواهتان به شما کمک می کند:

5. انتخاب میان پرده مدل رومی و یا کرکره چوبی به میزان نور مورد نیاز و فضای خصوصی مورد نیاز شما بستگی دارد.
با وجود شباهتی که میان این دو پرده است، کرکره چوبی در تنظیم نور مورد نیاز و مطلوب بسیار کارا تر است.برای تنظیم نور منزل میتوانید از انواع ریل های اتومات که امکان متحرک شدن را فراهم میکنند میتوانید استفاده کنید.که با توجه به بودجه مشتری میتواند ریل ساده اتومات،ریل اتومات کارخانه ای با مارک های مختلف و با ریل های برقی که امکان تنظیمات مختلفی دارند استفاده شود.

خرید پرده

 

 

6. پرده پارچه ای و کرکره می تواند در کنار هم مورد استفاده قرار گیرد.
این دو نوع پرده کاملا متفاوت به نظر می رسد. اینکه کدام را انتخاب می کنید به سلیقه شما و کاربردی که مد نظرتان است بستگی دارد. اما جالب اینجاست که برای استفاده از این دو پرده در کنار هم هیچ ممانعتی وجود ندارد.

 

خرید پرده

 

7. برای اتاق خواب ها، از پرده های شِید و تاریک کننده استفاده کنید.
این نوع پرده ها ضخامت بیشتری دارند و می تواند اتاق را کاملا تاریک کرده و فضایی مطلوب برای خواب و استراحت شما فراهم کند.برای پرده اتاق کودک بیشتر از رنگ های شاد و طرح های کلاسیک یا ساده استفاده میشود.برای اتاق بزرگ سال ها معمولا این موضوع به تیپ شخصیتی افراد مرتبت هست. معمولا افراد با تیپ شخصیتی درون گرا رنگ تیره و افراد برون گرا رنگ های روشن و شاد استفاده میکنند.

10 نکته که در انتخاب و نصب پرده دلخواهتان به شما کمک می کند:

8. بلندای پرده کاملا بستگی به سلیقه شخصی شما دارد.

برای اندازه گیری ارتفاع پرده بهتر است پرده به صورت تمام قد(بلند) در نظر گرفته شود.هم نمای پرده بهتر خواهد بود و هم فضای اتاق و با محل مورد استفاده بزرگتر به نظر میاید.برای ارتفاع بهتر است به این صورت عمل شود که اگر میخواهید ریل پرده به سقف نصب کنید.ارتفاع را از سقف تا حدودا ۵ سانت به مانده به زمین در نظر بگیرید.دلیل کم کردن حدود ۵ سانت افت پارچه و تفتی که ریل و گیره های چوب پرده ایجاد میکنند هست.اگر میخواهید پرده به صورت نیم قد در نظر بگیرید(اگر دلیل این کار وجود تخت،شوفاژ،کابینت و…..) هست. بهتر است قد را از سقف یا از محل نصب ریل پرده تا ۵ سانت مانده به محل مورد نظر در نظر بگیرید.

9. برای حاشیه پنجره و یا چوب پرده، 2 و نیم سانت عرض کافی و شیک است.
این اندازه، پنجره خانه را کلاسیک و شیک می کند.

 

10. همیشه پرده را تا جایی که ممکن است نزدیک به سقف نصب کنید.

قاعدتا برای دسترسی به پرده (در بالای آن) تنها به دو سانتی متر فضا احتیاج دارید. با نصب پرده در ارتفاع بالا، دیوار را کشیده تر نشان می دهید و به ابهت پرده و اتاق می افزایید.

 

خرید پرده

 

 

انتخاب پرده آشپزخانه

انتخاب پرده آشپزخانه

ویژگیهای پرده مناسب آشپزخانه

همانطور که همه می دانیم و از قدیم شنیده ایم،آشپزخانه قلب خانه است. و اکثر خانمهای خانه دار بیشترین توجه شان را در خرید و چیدمان وسایل مربوط به آشپزخانه قرار می دهند.این چیدمان مطمئنا دارای استانداردهایی می باشد که با وجود رعایت این استاندارد هاست آشپزخانه و خانه ایی با چیدمان ایده آلی خواهیم داشت.انتخاب پرده آشپزخانه از جمله استاندارد های نامبرده است که میتواند تاثیر بسزایی در منظم شدن آشپزخانه داشته باشد.در ادامه توصیه هایی برای انتخاب پرده مناسب را برایتان یاددآوری می کنیم.

انتخاب پرده آشپزخانه

 

نقش پرده در آشپزخانه های امروزی:

عده ای گمان می برند با اضافه شدن هود به دکوراسیون آشپزخانه اهمیت پنجره در آشپزخانه کم شده و یا حتی حذف شده است. این نوع تفکر باعث شده که بسیاری از معماران به طراحی آشپزخانه های بدون پنجره روی آورند. البته این طرز فکر کاملاً اشتباه است. چون هود نسبت به پنجره  نقش و اهمیت کمتری در تهویه دارد و فقط روند تهویه را سرعت می بخشد.ولی پرده همچنان میان بعضی دیگر از افراد محبوبیت خود را دارد.

 

انتخاب پرده آشپزخانه

 

چه نوع پرده ایی برای آشپزخانه انتخاب کنیم؟

برخلاف مابقی مکانهای موجود در یک خانه انتخاب پرده آشپزخانه از نظر جنس بهتر است کمی نازک تر باشد.معمولا وجود نور  در آشپزخانه یکی از پووآن های مثبت هر خانه ایی است.پس با انتخاب پارچه ایی نامناسب این پووآن مثبت را نمی پوشانیم.اگر در فضای آشپزخانه از میز ناهارخوری استفاده می کنید بهتر است طرح و رنگ پرده را با طرح و رنگ رومیزی ست کنید تا دکوراسیون آشپزخانه منزل شما زیبا و جذاب تر به نظر برسد.

 

انتخاب پرده آشپزخانه

 

هماهنگی پرده با مابقی وسایل

به علت وجود وسایل زیاد و مختلف در آشپزخانه بهتر است از پرده هایی با طرح های کمتر استفاده کنیم و جنس پرده را طوری انتخاب کنیم که شستشوی راحت تری داشته باشد چون محیط آشپزخانه همیشه دارای دود و بخار و چربی غذا های مختلفی است و همین باعث می شود که از رنگهای سفید بپرهیزیم.رنگ کابینت و دیوارهای آشپزخانه می تواند در انتخاب رنگ پرده برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه تاثیرگذار باشد.

 

 

انتخاب پرده آشپزخانه

 

 

انواع پرده آشپزخانه

 •  رومی
 •  شید  
 • پرده کرکره ای
 • پرده کلاسیک
 • پرده‌های کافه‌ای
 •  والان بالونی
 •  حریر
 • پرده های روستیک حصیری
 • پرده ریلی 

 

انتخاب پرده آشپزخانه

 

 

 

 

 

پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب

پرده برای اتاق خواب

پپش آمده که اکثر مردم برای پرده اتاق خواب حساسیت زیادی به خرج می دهند.چون صرفا می خواهند خواب راحتی را تجربه کنند و این خواب راحت به چیزهای زیای بستگی دارد.که تنظیم نور چه در شب و چه در روز یکی از مهم ترین دلیل های آن است

 

پرده اتاق خواب

 

تنظیم نور اتاق خواب

برای تنظیم نور باید به جنس پرده توجه کرد بعضی از افراد می خواهند که هم از نور و هم دمای اتاقشان را تنظیم کنند.که بهتر است از پرده اتاق خواب با جنسهای ضخیم استفاده کنند.در عین حال یک دسته دیگر از افراد فقط از پرده به عنوان دکور استفاده می کنند که به این دسته پیشنهاد می شود از پارچه هایی حریر مانند که نازک تر میباشد استفاده کنند.

پرده اتاق خواب

 

 

پرده اتاق خواب

 

فاکتور های مهم پرده از نظر ظاهری

برای اتاق خواب مهم است که از نظر ظاهری چه نوع پرده ایی انتخاب می کنید به عنوان مثال نباید از پرده هایی با چند لایه که رنگ و طرح های متفاوت از هم دارند استفاده کرد چون اتاق خواب معمولا مکانی کوچکتر از اتاق پذیرایی یا نشیمن است پس هر چه ساده تر باشد اتاق را بزرگتر نشان می دهد.

 

قیمت و خرید دکوراسیون سرسبز ، پارچه توری پرده پنجره ای منگوله ای رنگی از نخ نانت رنگی ، 84 "x 40" برند Visit the Lush Decor Store | مالتینا

چوب پرده

همچنین برای انتخاب نوع چوب پرده باید دقت زیادی به خرج داد و براساس جا و اندازه ایی که در اختیار دارید آنرا انتخاب کنید.یعنی اگر فاصله ی کمی برای نصب چوب پرده در اختیار دارید باید از چوب پرده ای با ضخامت کمتری استفاده کرد.برای اتاق خواب اصلا از کتیبه یا چند لایه چوب پرده استفاده نکنید.

پرده اتاق خواب

از کجا پرده تهیه کنیم؟

پرده نصیری سالهاست در حوزه دوخت پرده فعالیت می کند و سابقه درخشانی دارد.برای سفارش و خرید حضوری می توانید به شعب ما مراجعه فرمایید و برای سفارشات غیر حضوری می توانید از طریق سایت ویا شبکه های اجتماعی ما اقدام نمایید.

 

 

پرده اتاق خواب

 

پرده سالن پذیرایی

پرده سالن پذیرایی

اهمیت پرده در خانه

یکی از مهمترین اجزاء دکوراسیون داخلی سالن پرده می باشد.پرده سالن پذیرایی باید با از نظر جنس،رنگ و… با معماری و مابقی وسایل خانه هماهنگ باشد.و به گونه ایی انتخاب شود که همزمان هم نور را تنظیم کند و هم محافظ سرما باشد.

 

 

 

فاکتورهای مهم در انتخاب پرده

 • سبک پرده
 • رنگ
 • جنس

 

پرده های قهوه ای (40 عکس): پرده هایی در فضای داخلی اتاق نشیمن ، اتاق خواب و تالار ، قهوه ای تیره با فیروزه * پرده ها

 

سبک پرده

هر خانه ایی بنا به سلیقه صاحب خانه چیدمان خاص خود را دارد و انتخاب پرده ها در سبک خانه تاثیر به سزایی دارد.قبلا از انتخاب پرده حتما سبک چیدمان خانه ی خود را شناسایی کنید.برای مثال پرده سالن پذیرایی باید با مدل مبلمان و مابقی وسایل دیگر خانه هماهنگ باشد.انواع سبک های پرده شامل مدرن و سنتی یا سلطنتی می باشد.

 

 

پرده سالن پذیرایی

رنگ پرده

ایجاد هماهنگی رنگهای تمام وسایل خانه باهم یکی از مهم ترین کارهایی است که می توانید برای مرتبی خانه تان انجام دهید.چون در اکثر خانه ها حداقل دو یا سه  پنجره وجود دارد پس پوشاندن آنها را باید به دقت انجام دهید.استفاده از رنگهای جیغ در رنگ پرده توصیه نمی شود ولی در صورت لزوم شما می توانید از ترکیب رنگهای خنثی با رنگهای جیغ استفاده کنید.البته به گونه ایی که رنگهای خنثی بیشتر باشد که در نگاه اول چشم آدم را نزند.

 

جنس پرده

بعضی از خانه ها پنجره های عایق هوا را ندارن وهمیشه در فصل های سرد هوای سرد از لا به لای چهار چوب های پنجره به خانه راه میدهند.در انتخاب پرده این خانه ها بهتر است به ضخامت پرده توجه کرد که تا حدودی در برابر سرما مقاوم باشد.همچنین انتخاب جنس مناسب در ظرافت پرده های خانه بسیار نقش مهمی دارد.

پرده سالن پذیرایی

دوخت پرده قابی آسترکشی

دوخت پرده قابی آسترکشی

در این قسمت قصد آموزش دوخت پرده های قابی آسترکشی پیلیسه به صورت دوقلو و یا پیلیسه 3D را خدمت شما عزیزان داریم.

توجه داشته باشید نکاتی که در این ویدیو خدمت شما عرض خواهیم کرد نتیجه تجارب شخصی بوده و درست اجرا کردن این روش دوخت نیاز به تمرین دارد.

برای دوخت این مدل پیلیسه پرده تور و آستری دقیقا به یک متراژ در نظر گرفته میشوند, نوار پرده در حالت پرده استرکشی برای مرحله اول(دوخت نوار پرده به آستری) به همان روش معمولی که در ویدیو های قبلی خدمت شما عرض کردیم انجام میشود ولی برای مرحله دوم(دوخت پرده توری قابی و یا هر پرده ای که میخواهید آسترکشی کنید) توجه داشته باشید که خورد روی نوار باید بیشتر باشد و دقت کنید پارچه توری(رویی) هنگام دوخت روی نوار پرده سر نخورد دوخت پرده آستری و تور رویی به صورتی باشد که کاملا روی هم جف باشند و در انتهای نوار پرده با یکدیگر جفت شوند.

نکاته ای که در این ویدیو وجود دارد تنظیم کردن بغل کار به روش های مختلف است,به این صورت که هم شما میتوانید بغل پیلیسه ها را زیگزال بزنید و هم میتوانید نیم گل را برای تا کردن به پشت در نظر بگیرید,اگر پرده سفارشی شما دکوری داشته باشد برای کم کردن مصرف پارچه توصیه بنده به زیگزال زدن هست و اگر بغل پرده سفارشی شما دکور ندارد حتما نیم گل را به پشت برگردانید.

نکته بعدی برای دوخت این مدل پرده پیلیسه ارتفاع پرده آستری هست,چون پرده به روش آسترکشی انجام میشود و معمولا این روش برای پارچه های قابی استفاده میشود و پارچه های قابی نیز معمولا پایین حاشیه هستند توجه داشته باشید که قد آستر پرده حتما 1 الی 2 سانت کمتر قد لب بالایی حاشی تا ارتفاع اصلی پرده در نظر بگیرید(برای مثال اگر قد پرده شما 270 سانتیمتر هست و پرده قابی شما حاشیه 6 سانتی دارد توصیه میکنم قد آستر پرده را 262 سانتیمتر در نظر بگیرید) این کار به دلیل این است که بعد از دوخت پرده آستری از پایین,از لب حاشیه بیرون نباشد و در کل اینطود به نظر بیاید که پرده آسنری و حریر کاملا به هم وصل هستند.

 

دوخت آسترکشی پرده یقه شل

دوخت آسترکشی پرده یقه شل

برای دوخت مدل پرده یقه شل معمولا همکاران به زدن لایه چسب,زانفیکس در 40 سانتی متری بالای کار و دوخت سرمه T اکتفا میکنند.

توصیه بنده بر این است برای 40 سانت بالای کار از لایه چسب و آستری استفاده نمایید چون باعث ایستایی بهتر بالای کار میشود.

برای دوخت سرمه T توصیه میکنم حتما از پایه مخصوص سرمه T استفاده نمایید.

پایه مخصوص دوخت سرمه T

پایه مخصوص دوخت سرمه T

خیلی از دوستان خیاط برای دوخت سرمه T از پایه چرخ تک شاخ استفاده میکنند که باعث تخت شدن سرمه روی لب پارچه میشود,بنده به شخص این حالت ایستایی را پسند نمیکنم.

پایه تک شاخ

پایه تک شاخ

آگر قصد آسترکشی کردن مدل پرده یقه شل را دارید توصیه میکنم حتما به روشی که برای باقی مدل پرده های آسترکشی مثل رومن و….. انجام میشود کار را اجرا کنید.

برای مثال شما برای آسترکشی مدل پرده رومن حتما باید پارچه استر و پارچه اصلی را روی هم پهن کنید و کل پارچه را اصلاحا بادگیری کنید و مسیر دوخت بغل کار و نوار پرده رومن(نواری که برای طبقات رومن استفاده میشود) را سوزن ته گرد بزنید که تو مرحله دوخت پارچه آستر و پارچه پرده اصلی روی یکدیگر حرکت نکنند.

ولی برای مدل پرده یقه شل به صورت آسترکشی روش آسانتری نیز وجود دارد و آن هم جفت کردن پرده مدل یقه شل و آستری(آستری در اینجا اصطلاح هست و پشت مدل پرده یقه شل را شما میتوانید انواع پارچه,مخمل,تافته و ساتن بدوزید) و علامت گذاری به صورت جفت(علامت ها روبروی یکدیگر باشند) انجام دهید و دوخت مدل پرده یقه شل آسترکشی را به راحتی آنجام دهید.

توجه داشته باشید برای دوخت به این روش به چرخ های خیاطی راسته ضخیم دوز و با قدرت کافی نیاز دارید.

در کل بهترین روش برای تمام مدل هایی که استرکشی میشوند روشی هست که خدمت شما عرض کرده ایم(برای مدل های رومن,انواع دکوری پنل,پیلیسه یکطرفه و حتی چین خور ساده ای که موقع نصب پشت پرده دکوری نیز رو قرار میگیرد معمولا از همین روش استفاده میشود با تفاوت های کوچک,مثل 10 سانت تو کردن پارچه اصلی و…… .

نکات قابل ذکر برای مدل پرده یقه شل آسترکشی قابل توضیح متنی بیشتر نیست و توصیه میکنم ویدیو آماده شده در این صفحه را با دقت ملاحظه نمایید.

 

مدل پرده پیلیسه یک طرفه و پنل

دوخت مدل پرده پیلیسه یک طرفه و پنل

در این مدل ملاک کلی برای اندازه های پیلسه وجود ندارد و فاکتور اصلی برای دوخت مدل محبوب,ترکیب مدل پرده پیلیسه یکطرف و پنل ملاک اصلی اندازه گل پارچه است.

اندازه گل پارچه نقشه هایی که برای این مدل استفاده میشوند در اکثریت پارچه ها مشابه هستند به همین دلیل اندازه پیلیسه های بغل حدود 10 الی 20 سانتیمتری(بستگی به عرض پنجره دارد) و اندازه پنل بغل معمولا حدود 40 سانتی در نظر گرفته میشود.

همانطور که عرض کردم خدمت شما نقشه های پارچهای قابی که برای این مدل استفاده دمیشوند دارای طراحی 4 گل 3 گل هستند و در ویدیو آموزشی که ملاحظه خواهید کرد از این نقشه پارچه استفاده کرده ایم.

نکته ای که در مرحله دوخت این مدل پرده باید توجه داشته باشید حالت قرار گرفتن گل های پارچه کنار یکدیگر در است که گل ها تو پیلیسه های یکطرفه رو بروی هم قرار میگیرند و گل پارچه در پنل متفاوت شده و در مابین گل های پیلیسه یکطرفه قرار دارد.

اگر از پارچه های طرح هندسی و یا ساده برای این مدل استفاده میکنید دست شما باز خواهد بود و برای پیلیسه یکطفه میتوانید 3 الی 4 چین هم در نظر بگیرید(اگر پارچه شما لختی کافی داشته باشد) ولی توصیه میکنم چین پنل کمتر از 35 سانت نباشد.

نصب این مدل مشابه مدل پرده پنل است و یک تفوت جزِیی,در مدل پیلیسه یکطرفه بند نصب در انتهای چوب پرده قرار میگیرد ولی در این مدل در وسط چین پنل قرار خواهد گرفت و جمع کردن پایین کار مشابه هست.